OCT 29

Jak dobrać rolety?
Opublikowany przez: Krzysztof | Tagi: dom, ogród, dekoracja wnętrz | Data: 2017-10-26

Rolety to nic innego jak rodzaj zasłony okiennej.

Istnieje wiele różnych rodzajów rolet, które wykorzystują różne systemy sterowania. Typowa roleta składa się z jednolitego kawałka materiału, choć dzisiaj popularne są również rolety dzień-noc, których faktura to pasy. Rolety mogą być manewrowane manualnym lub zdalnym sterowaniem. Rolety te można sklasyfikować w szeregu różnych kategorii: rolety (które nie mają listew, ale składają się z pojedynczego materiału), żaluzje rzymskie, żaluzje, żaluzje japońskie Shoji i żaluzje pionowe. Rolety wykonane są nie tylko z tkanin, ale również z metalu, są to tak zwane rolety zewnętrzne.
Metalowe rolety są często używane nie tylko w domach, ale również w budynkach przemysłowych czy użyteczności publicznej. Ich zadaniem jest chronić przed kradzieżą, temperaturą, widzami, blaskiem, złymi warunkami pogodowymi lub pożarami (w miejscach narażonych na pożar). Często są one obsługiwane mechanicznie, a nie ręcznie. W nadmiarze dostępnych wzorów wybór rolety do Twojego domu może okazać się nie lada problemem. Warto w takiej sytuacji dobrze zastanowić się jak dobrać rolety do domu, aby spełniały swojego funkcje i przede wszystkich zaspokajały nasze potrzeby. 
Oprócz oczywistego przeznaczenia, o którym wspomniano wcześniej, oczekujemy również, ale wybrane przez nas rolety pasowały do wnętrza domu. Na dzień dzisiejszy różnorodność rolet jest ogromna, można nawet stwierdzić, że są one ozdobą nie tylko okien a całego domu. Bardzo ciekawe są rolety dzień-noc, które dzięki połączeniu dwóch typów materiału dają możliwość dostosowania ilości światła wpadającego do wewnątrz z jednoczesnym ograniczeniem widoku.
Źródło:http://www.mikola.pl

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz

Twój komentarz