OCT 29

Mały dom i kuchnia w ucieczce od wielkiego miasta
Opublikowany przez: Joanna | Tagi: dom, ogród, dekoracja wnętrz | Data: 2017-11-02

Pęd wielkiego miasta, pośpiech i zanieczyszczone powietrze są powodami, dla których Polacy coraz chętniej wyprowadzają się poza miasto do domów jednorodzinnych.

Do ich popularności przyczyniają się też coraz częstsze możliwości wykonywania pracy zdalnie.
Za metr kwadratowy budowy nowego domu zapłacimy obecnie znacznie mniej niż za mieszkanie w dużym mieście - a oszczędzone pieniądze możemy wydać na kuchnie Jednak ograniczenia finansowe stoją też za tym, że decydując się na prywatną budowę Polacy stawiają raczej na domy mniejsze. Nielicznych stać na wielkie inwestycje. Gotowy projekt małego domu jest dostępny w większości firm oferujących realizację tego typu inwestycji, jeśli jednak chcielibyśmy zbudować dom całkowicie według naszych standardów, z pomocą spieszą nam pracownie architektoniczne.
Budujesz dom? Zobacz ofertę mebli kuchennych tutaj
W podejmowaniu decyzji o wyborze projektu, zwróćmy też uwagę na kosztorys projektowy zawierający rozwiązania zagadnień technicznych, ekonomicznych i organizacyjnych oraz całkowity koszt budowy naszego wymarzonego domu. Warto przejrzeć kilka tego typu kosztorysów i zwrócić uwagę na ceny, mogą okazać się one konkurencyjne. Pamiętajmy też o rozważeniu późniejszych kosztów eksploatacji. Przy inwestycji w dom energooszczędny, zbudowany zgodnie z zasadami domów pasywnych, dobrze doświetlony i uszczelniony, znacznie zmniejszymy późniejsze rachunki za ogrzewanie. Warto pamiętać również o zaleceniach Unii Europejskiej, zgodnie z którymi do 2022 roku musimy znacznie ograniczyć wydalanie do atmosfery dwutlenku węgla, nie inwestujmy zatem w domy z tradycyjnym piecem ogrzewającym budynek. Projekt małego domu to idealna propozycja dla młodych małżeństw z jednym dzieckiem czy seniorów chcących wyprowadzić się z miasta, a nie potrzebujących do życia obszernej przestrzeni.

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz

Twój komentarz