OCT 29

Nie taki poziom straszny
Opublikowany przez: Krzysztof | Tagi: dom, ogród, dekoracja wnętrz | Data: 2017-10-30

Często wykonujemy różnego rodzaju prace domowe.

Wieszając przedmioty na ścianach staramy się, aby były one prosto powieszone. Poziomica i poziomnica służą do tego aby wyznaczyć poziome położenie płaszczyzn. Mają one wbudowane libelle rurkowe, które wyznaczają poziom. Producent sprzętu pomiarowego dokładnie opisuje w jaki sposób przykładać poziomicę i poziomnicę aby ustawić przedmiot w całkowitym poziomie. 
Są różne rodzaje poziomic. Są one także wykorzystywane w różnych dziedzinach życia jak na przykład w budownictwie. Nie jest to bardzo ciężki przedmiot do użycia, dlatego też wiele osób natychmiast potrafi się obsługiwać poziomicą i poziomnicą. Na rynku widzimy najczęściej poziomnice aliuminiowe, które są standardowe i łatwe w użyciu. Możemy się spotkać z różnym rodzajem wyglądu poziomic i poziomnic. Różnią się one ilością libelli w sobie, Mogą one posiadać tylko jedną, lub też trzy i więcej libelli rurkowych. Jest to głównie po to, aby zwiększyć dokładność pomiaru, a nie po to, by więcej kosztowały czy też były cięższe w posługiwaniu się nimi. Aby osiągnąć więc idealny poziom należy używać do pomiarów poziomic.
Ten przyrząd ułatwi nam życie i pomoże, by precyzyjnie i bez żadnej krzywizny powiesić nawet najmniejszy obraz. Nie musimy się zbytnio trudzić i samemu "na oko" zawieszać przedmiotów. Wystarczy jedynie poziomica i poziomnica a nasz problem zniknie. Warto więc korzystać z gotowych wynalazków po to aby mieć proste ściany i prosto powieszone w nim różne przedmioty. Nie bójmy się iść na dział budowlany i poszukać tam tak łatwego w użyciu przedmiotu jak poziomica.

Fotorelacja

dom

ogród

dekoracja wnętrz

Twój komentarz